петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 123
home Ракомет

Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата (ВИДЕО)

Стоилов го има најубавиот гол во полуфиналето на СЕХА Лигата (ВИДЕО)

Вардар синоќа го совлада Мешков Брест со 25-23 и обезбеди финале, трето во низа, во СЕХА лигата, вкупно осмо за македонскиот шампион.

Стојанче Стоилов беше најефикасен на мечот со седум гола од седум шута, а капитенот на вардарци го има најубавиот гол на мечот во избор на СЕХА.