четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

„Среќно момци, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА“ – порака од Борко Ристовски

„Среќно момци, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА“ – порака од Борко Ристовски

Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет.

Но, тој испрати поддршка за своите колеги од репрезентацијата пред денешниот прв натпревар со Шведска.

„Среќно момци, Македонија вечна“!

Коронавирус