вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 35
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Среќен роденден капитену

Среќен роденден капитену

На 10 мај е роден ракометарот кој ги одбележа последните две децении во македонскиот ракомет. Играчот кој дебитираше многу рано во сениорската селекција и постигна голем број на рекорди меѓу кои уште во сопственост ги има оние на Европските и Светските првенства за вкупно голови на еден шампионат денеска ќе наполни 39 години. Кирил Лазаров уште е во одличќна форма во тимот на Нант, а тој има уште што да покаже и во репрезентацијата на Македонија каде е незаменлив на позицијата десен бек.

Роденден има и ракометарот на Охрид, Наум Костов. Тој денеска полни 19 години.

Исто така роденден прославува и Данецот од Скјерн, Николај Хедегард Нилсен, кој ќе наполни 20 години.

Среќен роденден Кире, Наум и Николај!

Извор: 24rakomet.mk

Парламентарни избори 2020