понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Ракомет

Среќен роденден Иван Чупиќ

Среќен роденден Иван Чупиќ

Денес својот 33. роденден го прославува ракометарот на Вардар, се работи за Иван Чупиќ. Хрватското десно крило ја игра својата трета сезона во црвено-црниот дрес, клуб со кој успеа да ја освои и Европската титула.

Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЧУПИЌ !

Коронавирус