сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 135
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Ракомет

СПОРТСКА ТРАГЕДИЈА: Познатиот српски ракометен репрезентативец изврши самоубиство! (ФОТО)

СПОРТСКА ТРАГЕДИЈА: Познатиот српски ракометен репрезентативец изврши самоубиство! (ФОТО)

Познатиот српски ракометар и поранешен репрезентативец на Србија Новак Бошковиќ (29) извршил самоубиство во својот стан, дознава српски Информер.

Како што пишува порталот тој извршил самоубиство со пиштол кој легално го поседува и си пукал во главата.

Во тој момент во станот била и неговата сопруга, а мотивот се уште не е познат.

 

View this post on Instagram

 

2019 start perfect 👌🏻💉 #hunting#passion#cz#7×64#targa#hoghunting#nature#wild#forest#perfect#life

A post shared by Novak Boskovic ® 🇷🇸 (@j_o_k_e_r_7) on

Бошковиќ играше на позицијата десен бек, а последната сезона го напуштил Израел каде имал доста успеси.

Тој беше и дел од српската репрезентација на Европското првенство во 2016 година.

Парламентарни избори 2020