среда, 8. декември 2021. Вести денес: 52
home Ракомет

СПОРТМЕДИА дознава: Нов Шпанец на клупата на Вардар!

СПОРТМЕДИА дознава: Нов Шпанец на клупата на Вардар!

Начо Гонзалез Диез, тренерот на шпански Ваљадолид е нов стартег на европскиот, регионалниот и македонскиот првак Вардар.

Шпанската врска продолжува да трае, а според информациите на СПОРТМЕДИА, тренерот и клубот веќе си подале рака, па по Раул Гонзалез Гутиерез и Роберто Гарсија Парондо, уште еден Гонзалез, но Начо Диез ќе биде новиот „главен и одговорен“ во „црвено-црните“ редови.

Целата вест можете да ја прочитате на СПОРТМЕДИА.

Коронавирус