понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 138
home Ракомет

Собир на македонските ракометари пред мечот со Турција во четврток

Собир на македонските ракометари пред мечот со Турција во четврток

Македонската машка ракометна репрезентација се активира првпат по летната пауза, а повод е почетокот на квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Групата со Турција, Грција и Исланд не би требало да претставува проблем, особено што на првенството се пласираат првите две и четири третопласирани селекции од осумте групи.

Македонија стартува со Турција, во четврток во Битола, а Раул Гонзалес ќе го подготвува натпреварот со 20 репрезентативци.