четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Со Рубикова коцка се загреваше пред меч во ЛШ (ФОТО)

Со Рубикова коцка се загреваше пред меч во ЛШ (ФОТО)

Ѓер го победи францускиот тим Брест Бретањ во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите со 35:23, со што обезбеди пласман на фајнал-форот.

Јужнокорејката во унгарскиот тим, Рју Еун Хи го привлече вниманието на медиумите и ЕХФ со начинот на кој се загреваше психички се загреваше за натпреварот.

Таа пред натпреварот сложување Рубикова коцка…

Коронавирус