четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 175
home Ракомет

Словенија остана без еден од најдобрите играчи пред стартот на ЕП

Словенија остана без еден од најдобрите играчи пред стартот на ЕП

Репрезентацијта на Словенија доживеа пех во пресрет на почетокот на Европското ракометно првенство во Хрватска, откако на еден од последните тренинзи потешка повреда заработи Матеј Габер.

Габер има скршена коска на стапалото и со сигурност нема да настапи на еврошампионатот.

Пивотот на Пик Сегед е столбот во одбраната на словенечката репрезентација која е во група со Македонија.

Токму против Словенците на 13 јануари „црвено-жолтите“ ќе го одиграат првиот натпревар на континенталниот собир.

Коронавирус