среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Словенија одигра за Македонија – сега ние сме на потег!

Словенија одигра за Македонија – сега ние сме на потег!

Во натпреварот кој се одигра од 18:15 помеѓу Словенија и Шпанија, подобра беше селекцијата на Словенците кои стигнаа до победа од 31:26.

Првиот дел од натпреварот беше речиси израмнет, а Словенците успеаа да заминат со предност од 13:12. Вториот дел видовме целосно поинаква слика и одлична игра од Словенија и на крајот заслужена победа од 5 голови разлика.

Ова е одлично за Македонија, која и со реми против Чешка би ги задржала шансите за пласман во полуфиналето.

Коронавирус