сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Скандал во српската ракометна репрезентација: „Летале“ тупаници по двата порази?

Скандал во српската ракометна репрезентација: „Летале“ тупаници по двата порази?

Поразите од Хрватска и Шведска над Србија во рамки на Европското првенство внеле нервоза во ракомерната репрезентација на Србија.

Со два порази и разлика во голови, српските ракометари се наоѓаат на последното место во групата А. Се чини и дека тогаш започнале тензиите во репрезентацијата.

Како што пишуваат српските медиуми, лошата игра и резултатите кулминирале со жестока расправија меѓу селекторот Јовица Цветковиќ и потпретседателот на Ракометниот сојуз на Србија Драган Шкрбиќ.

Вербалниот судир наводно, како што пишува порталот, преминал во физички, но се било решено на денешното утринско кафе.

Портпаролот на ракометната репрезентација на Србија потврдил дека имало расправија во репрезентацијата, но демантирал дека дошло до физичка пресметка.

Коронавирус