петок, 7. мај 2021. Вести денес: 173
home Ракомет

Швајцарците оптимисти пред мечот со Македонија

Швајцарците оптимисти пред мечот со Македонија

Македонија без оглед на исходот од квалификацискиот меч против Швајцарија веќе го обезбеди својот билет за европскиот шампионат во ракомет во мачка конкуренција.

Швајцарците мораат да слават во Скопје ако сакаат да се пласираат на ЕП како една од најдобрите третопласирани селекции.

Најдобриот ракометар на оваа селекција Анди Шмид е оптимист дека Швајцарците ќе слават во Скопје.

Коронавирус