среда, 25. мај 2022. Вести денес: 157
home Ракомет

Шпанија со изненадувачка одлука: Штербик итно повикан во Хрватска!

Шпанија со изненадувачка одлука: Штербик итно повикан во Хрватска!

Голманот на Вардар е принуден да го напушти Скопје и итно да отпатува за Загреб откако селекторот на Шпанија, Жорди Рибера побара нов голман поради повредата на Перез де Варгас

Перез де Варгас ги повреди лигаментите на десното колено, денеска ќе се знае повеќе по МРИ снимката, но Шпанија не сака ништо да ризикува па на помош го повика „Арпад Велики“.

Како што пренесуваат од таборот на „Црвената фурија“, голманот на Вардар итно отпатувал за Загреб и попладнево треба да пристигне во престолнината на Хрватска.

38 годишниот Штербик сега би можел да застане на голот за полуфиналето со Франција.

Жорди Рибера може да направи две измени за завршницата на Европското првенство и до утре треба да одлучи дали ќе го стори тоа.

Коронавирус