понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 133
home Ракомет

Шпанците плачат, судиите им се криви за поразот од Данска

Шпанците плачат, судиите им се криви за поразот од Данска

Данска ја совлада Шпанија со 35-33 во второто полуфинале на ракометното Светско првенство во Египет. По мечот Шпанците ги нападнаа чешките арбитри Новотни и Хорачек дека неколку одлуки биле во корист на Данците.

Тие велат дека голот на Микел Хансен бил нерегуларен по брзо изведен центар, а исто така како пример ја даваат ситуацијата каде јасно се гледа дека Мортен Олсен прави шест чекори пред да постигне гол.

ЕУРО 2020

Македонија