четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 184
home Ракомет

ШОК ЗА МАКЕДОНИЈА: Кире Лазаров се повреди

ШОК ЗА МАКЕДОНИЈА: Кире Лазаров се повреди

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, се здоби со повреда на стартот на натпреварот против Шпанија и постои можност да го пропушти натпреварот против „фуријата“ до самиот финиш.

Најдобриот македонски ракометар на стартот се здоби со удар и се пожали на повреда на задната ложа. Раул Гонзалез реши да не ризикува и веднаш го повлече од игра, а можно е да не игра до крајот на дуелот, објави Гол.мк.

На негово место на паркетот е Мартин Велковски, младиот ракометар кој ги добива своите први минути на Европското првенство во Хрватска.

Коронавирус