понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 112
home Ракомет

Шипжак останува во Парис

Шипжак останува во Парис

Ракометниот репрезентативец на Полска, Камил Шипжак го продолжи договорот со ПСЖ и во францускиот клуб ќе остане и следната сезона.

Тој во ПСЖ пристигна од Барселона пред две сезони и потиша договор исто на толку со можност за продолжување на истиот на една сезона.

Таа клаузула сега е активира и Полјакот ќе го продолжи договорот со клубот од Парис.

Францускиот„Л’Екип“ го потврди продолжувањето на договорот и изјави дека е задоволен од досегашната соработка со тимот од Париз.

Коронавирус