недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 46
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Ракомет

Шего заминува од Монпеље, следна дестинација Бундес лигата

Шего заминува од Монпеље, следна дестинација Бундес лигата

Голманот на француски Монпелје и на репрезентацијата на Хрватска, Марин Шего би требало да се пресели во Бундес лигата, а негов следен нов тим е Гепинген.

Веќе се знае дека договорот со Гепинген ќе биде на две години, а првпат во кариерата ќе настапува во Бундес лигата. Досега Шего играше за Загреб, Висла, Келце, Пик Сегед и Монпелје.

За репрезентацијата на Хрватска има 57 средби и настап на последните големи натпреварувања.

Инаку, во Гепинген ќе дојде на местото на Словенецот Урх Кастелиц, а ќе брани во тандем со Даниел Ребман.

Коронавирус