понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 105
home Ракомет

Селекторот Брестовац задоволен од играта на македонските ракометари

Селекторот Брестовац задоволен од играта на македонските ракометари

Селекторот на машката младинска ракометна репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, по натпреварот со Велика Британија изјави дека е задоволен од прикажаното и најави уште поквалитетна игра на неговите ракометари во следните натпревари.

Македонските ракометари убедливо ја совладаа британската репрезентација со 32:15 и со победа го почнаа ЕХФ шампионатот за ракометари до 20 години што се одржува во Скопје.

– Сите играчи беа на високо ниво и одгиграа дисциплинирано и рутински. Мислам дека ќе бидеме подобри во наредните натпревари, истакна Брестовац.

Македонија вториот натпревар од групата Б ќе игра против Италија на 23 јули.

(Миа)

loading...