среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 101
home Ракомет

Селективен камп на млади ракометарки во „Јане Сандански“ во Скопје

Селективен камп на млади ракометарки во „Јане Сандански“ во Скопје

Во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје се одржа тренинг камп на селекција на талентирани ракометарки на возраст од 16-17 години, односно генерациите 2004/2005 година.

На тренингот беа претседателот на РФМ Живко Мукаетов и генералниот секретар на федерацијата, Филип Милошевски како и директорот Левче Китевски.

Тие прво ги поздравија ракометарките, а потоа од трибините гo следеа тренингот во СЦ „Јане Сандански“.

foto: sportmedia.mk

Коронавирус