вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 144
home Ракомет

СЕХА со најава за трансферот на Ѓукиќ во Вардар

СЕХА со најава за трансферот на Ѓукиќ во Вардар

Дарко Ѓукиќ ќе биде новото десно крило на Вардар во новата сезона. Српскиот репрезентативец доаѓа од екипата на Спортинг Лисабон и ќе биде замена за Чупиќ, кој премина во ППД Загреб.

Медија тимот на СЕХА лигата го најави враќањето на Ѓукиќ во ова натпреварување, со оглед дека пред неколку години го носеше дресот на Брест Мешков.

Коронавирус