понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 24
home Ракомет

Се самоуби легенда на југословенскиот ракомет

Се самоуби легенда на југословенскиот ракомет

Поранешениот репрезентативец на ракометната селекција на Југославија, Горан Стојиќ бил пронајден мртов утрово во неговиот стан во Добој, а покрај него имало и пиштол, па најверојатно станува збор за самоубиство.

Полицијата добила пријава дека се наоѓа телото на Стојиќ во неговио стан околу 10.20 часот, па по деталната проверка тие пронашле и пиштол, по што ќе се утврдуваат причините и мотивот за немилиот настан.

Стојиќ беше ракометар на Слога Добој, а исто така и репрезентативец на Југославија, како и Босна и Херцеговина.

Коронавирус