среда, 18. мај 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Се огласи и германскиот џин- еве што мисли Фин Лемке за Столе Стоилов

Се огласи и германскиот џин- еве што мисли Фин Лемке за Столе Стоилов

Германскиот ракометар Фин Лемке требаше да биде дефанзивниот џокер на тренерот Прокоп во дуелот со македонската репрезентација.

Во однос на искуството за дуелите на линијата од шест метри со Стојанче Стоилов Лемке вели:

“Тој е силен дечко. Не е честа појава еден ракометар да има поголема тежина од нас. Тој е супер дечко, многу е забавно да се игра против него бидејќи е еден од најдобрите пикери во светот.”

Германскиот дефанзивец призна дека Македонија ги изненадила со играта седум на шест.

“Дефинитивно не изненади. Нашиот фокус беше повеќе ставен на игра шест на шест”, пренесува 24rakomet.

Коронавирус