сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Савевски стартува со тимот на Алкалоид

Савевски стартува со тимот на Алкалоид

Љубомир Савевски денеска стартуваше со екипата на Алкалоид. Новоформираниот клуб и проект во македнскиот ракомет, составен во најголем дел од кадетски репрезентативци веќе се подготвува, и започна да работи под диригентската палка на новиот прв тренер.

Во тимот заедно со Љубомир Савевски ќе бидат ангажирани и Бранко Ангеловски и Билјана Црвенкоска кои заедно работат и во стручниот штаб на машките репрезентации.

Коронавирус