петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 59
home Ракомет

Савевски го објави списокот за Медитеранските игри во Алжир (ФОТО)

Савевски го објави списокот за Медитеранските игри во Алжир (ФОТО)

На Медитеранските игри во Алжир ќе настапат и дамите, водени од селекторот Љубомир Савевски. Селекторот на женската селекција нема премногу да експериментира, а причината е јасна – што е можно подобра подготовка за Европското првенство.

 

 

Коронавирус