петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 60
home Ракомет

Самсоненко во Вардар останува најмалку до крајот на 2020 година

Самсоненко во Вардар останува најмалку до крајот на 2020 година

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко ќе остане во Вардар најмалку до 2020 година, пренесува „24 ракомет“.

Според информациите на порталот, играчите заедно со Самсоненко имале состанок во изминатите неколку дена, на кој им било пренесено дека тој ќе остане во клубот, а желбата му било да се донесе трофејот од Лигата на шампионите кај ракометарите на „црвено-црниот“ тим.