четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Русинот Павел Андреев веќе има договор со Вардар

Русинот Павел Андреев веќе има договор со Вардар

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 веќе започна да ја формира екипата за следната натпреварувачка сезона 2021/2022.

Потсетување дека од претходно се договорени Црногорецот Божо Анѓелиќ (среден бек), десниот словенечки бек Нејц Цехте,   како и португалскиот ракометар Жилберто Дуарте. Руските медиуми објавија дека Павел Андреев ќе биде новиот пивот на Вардар. Според зборовите на рускиот играч договорот со скопските „црвено-црни“ е веќе потпишан.

Андреев кој досега ги бранеше боите на Чеховски Медведи, а настапи за најдобрата руска репрезентација на Европското првенство во 2020 година.

Коронавирус