недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 97
home Ракомет

Ростов Дон пристигна една седмица пред Ф4 во Унгарија

Ростов Дон пристигна една седмица пред Ф4 во Унгарија

Ракометарките на рускиот претставник на женскиот Ф4 во Лигата на шампионите, Ростов Дон сериозно се подготвуваат за завршните дуели сезонава. Тие во неделата наутро пристигнаа во Унгарија каде ќе ги продолжат подготовките за полуфиналниот дуел.

Екипата ќе биде сместена покрај езерото Балатон кое е одалечено 130 километри од Будимпешта каде што се игра Ф4. Заминувањето за главниот град на Унгарија е планирано за 9 мај.

Во четвртфиналето Ростов Дон го очекува голема борба против францускиот претставник Мец за пласман во големото финале. Натпреварот е закажан за главниот термин во 18:00 часот на 11 мај.

Извор: 24rakomet.mk

Коронавирус