среда, 23. ноември 2022. Вести денес: 111
home Ракомет

Роден за шоу: Вујовиќ застана на гол како протест кон литванските судии и видео-технологијата! (ФОТО)

Веселин Вујовиќ секогаш е во центарот на вниманието, па така кога судиите по голот на Блаж Јанц за победа на Словенија против Германија и досудија седмерец за Германија при 25-24, застана на голот да го брани.
Роден за шоу: Вујовиќ застана на гол како протест кон литванските судии и видео-технологијата! (ФОТО)

Веселин Вујовиќ секогаш е во центарот на вниманието, па така кога судиите по голот на Блаж Јанц за победа на Словенија против Германија и досудија седмерец за Германија при 25-24, застана на голот да го брани.

Поранешниот македонски селектор и тренер на Вардар сепак брзо се свести дека ако продолжи со своето шоу, ќе биде казнет и се тргна од голот за да му отстапи место на Лејсак.

ФОТО ГОЛ.МК

 

Коронавирус