вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 21
home Ракомет

РК Вардар рутинирано до четвртфиналето од Купот на Македонија

РК Вардар рутинирано до четвртфиналето од Купот на Македонија

Ракометарите на македонскиот машки ракометен шампион Вардар први се пласираа во четвртфиналето од Купот на Македонија откако славеа со убедливи 47-11 против штипскиот прволигаш Текстилец.

Предводник на Вардар на овој меч во одсуство на најдобрите со 14 погодоци беше Јагуриновски, 13 додаде Димитриоски, Карапалевски постигна десет гола, додека кај гостите прв стрелец со седум погодоци беше Петров.

foto:gol.mk

Коронавирус