понеделник, 19. април 2021. Вести денес: 173
home Ракомет

РК Вардар од Скопје до Мексико

РК Вардар од Скопје до Мексико

Европската титула на Вардар не им донесе слава само на стариот континент, туку и подалеку. Во Средна Америка има ракометен клуб со исто име и лого.

Коронавирус