недела, 5. јули 2020. Вести денес: 111
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Ракомет

РК Вардар и официјално регистриран со новото име и новиот сопственик

РК Вардар и официјално регистриран со новото име и новиот сопственик

Актуелниот првак на Европа, РК Вардар од вчера и официјално е внесен во Централниот регистер со новото име – Вардар 1961. Основањето на клубот било направено на 29 мај а вчера била прифатена пријавата и промената, пренесува порталот „Фактор.мк“.

Нов сопствениок на вардар е компанијата „Ватростална“ а Михајло Михајловски ќе биде нов генерален менаџер на македонскиот првак.

Паричниот влог е 25 000 евра, Претседател на Одборот на директорт е Бојан Јанев а неизвршен член е Благоја Лазаревски, двајцата се членови на Управниот Одбор на Државна Лотарија на Македонија.

Парламентарни избори 2020