петок, 30. септември 2022. Вести денес: 51
home Ракомет

РК Вардар 1961 со поддршка до фудбалската репрезентација

РК Вардар 1961 со поддршка до фудбалската репрезентација

Ракометарите на скопски Вардар, Тимур Дибиров, Столе Стоилов, Иван Чупиќ и Гоце Георгиевски, испратија силна поддршка до нивните колеги од фудбалската репрезентација, непосредно пред официјалниот почеток на Европското првенство 2020.

-Европското чудо кое тие го направија е мотив плус за нашите фудбалери. Храбро до последен атом, напишаа од ФФМ на социјалните мрежи.

олемиот европски турнир во петок од 21 часот го отвораат селекциите на Италија и Турција, а на 13-ти јуни во недела „рисовите“ ќе се судрат со Австрија од 18 часот на „Националната Арена“ во Букурешт.

Коронавирус