среда, 12. мај 2021. Вести денес: 1
home Ракомет

Ристовски упати јасна порака додека се интонираше химната: Со овој гест ракометарот згреа илјадници македонски срца (ФОТО)

Ристовски упати јасна порака додека се интонираше химната: Со овој гест ракометарот згреа илјадници македонски срца (ФОТО)

Македоснкиот ракометен репрзентативец Борко Ристовски се приклучи на ракометарите кои на тековното Светско првенство испратија јасна порака дека нашето име е Македонија.

Како што тоа претходно го направија Стојанче Стоилови и Кире Лазаров, овој пат и нашиот голман алудираше дека Македонија е една пред мечот со Бахреин.

Ристоски додека се интонираше македонската химна покажа македонски симбол кој ги згреа срцата на илјадници Македонци, погледнете.

Коронавирус