вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 149
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Ракомет

Ристовска го има најдобриот гол во четвртото коло во ЛШ (ВИДЕО)

Ристовска го има најдобриот гол во четвртото коло во ЛШ (ВИДЕО)

Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовска го постигна најдобриот гол во рамки на четвртото коло од Лигата на шампиони (ЛШ), и тоа во триумфот на ЦСКА Москва од 29-28 против Савехов.

Ристовска постигна три гола на натпреварот, а еден од нив беше ремек-дело, кое го освои првото место во конкуренција за најубав гол на колото.