петок, 3. декември 2021. Вести денес: 19
home Ракомет

„Рибари“ со урнебесна парола одговорија на забраните: „Корона не не плашит, Филипче, Италијанка да те бацит“

„Рибари“ со урнебесна парола одговорија на забраните: „Корона не не плашит, Филипче, Италијанка да те бацит“

Охридските навивачи Рибари со урнебесна парола му одговорија на министерсот за здравство, Венко Филипче, откако во петокот беа продолжени мерките за претпазливост, па спортските натпревари се играат и викендов без гледачи, а тоа ги спречи вчера да ги бодрат своите играчи во езерското дерби со Струга.

Мечот во СЦ „Билјанини Извори“ се одигра пред празни трибини, победи Охрид со 31-24, но незадоволството меѓу навивачите за да не присуствуваат на мечот е огромна, па со парола го „поткачија“ минисерот за здравство.

„Корона не не плашит, Филипче, Италијанка да те бацит“, е пораката на охридските „Рибари“.

 

Коронавирус