понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 151
home Ракомет

Регионот пишуваше за грандиозниот пречек на ракометарите: Незаборавна вечер во Скопје (ФОТО)

Регионот пишуваше за грандиозниот пречек на ракометарите: Незаборавна вечер во Скопје (ФОТО)

Медиумите од целиот регион пишуваат за Македонија и величествениот вчерашем пречек на нашите херои, ракометарите на Вардар.

Иако пречекот беше лошо организиран од страна на градот Скопје, граѓаните на цела Македонија кои се собраа и ги дочекаа ракометарите на аеродромот, а потоа и на плоштадот, го направија пречекот грандиозен!

И сето тоа не остана незабележано.

 

 

Коронавирус