недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 55
Во живо

„Енергија, надеж, иднина“: Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

home Ракомет

Ред се реди уште од рано наутро за сезонските билети за РК Вардар! (ФОТО)

Ред се реди уште од рано наутро за сезонските билети за РК Вардар! (ФОТО)

Ракометарите на Вардар и во следната сезона ќе имаат огромна поддршка од трибините во обидот да ја одбранат европската титула, ако се суди по огромниот интерес за сезонските билети за црвено-црните момчиња чија редовна продажба почна денеска и ќе трае до 9 септември.

Уште од самото отворање на билетарницата пред спортскиот центар „Јане Сандански“ се создаде гужва од спортски вљубеници од сите генерации, кои немаа проблем да чекаат дури и до половина час за да дојдат до можноста да купат билет за вардаровите натпревари. Во изминатиот период сопствениците на сезонски билети од минатата сезона имаат приоритетна можност да ги заменат истите и за следниот период, а од денеска во продажба ќе бидат и оние влезници кои не беа „обновени“ односно заменети.

Билетите важат за регуларниот дел од сезоната во ЛШ, за мечевите од СЕХА-лигата и од домашното првенство. Истите може да се купат и онлајн.

Коронавирус