понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 129
home Ракомет

Раул по трагичниот пораз: Нашата шанса беше денес, утре ќе биде поинаков натпревар

Раул по трагичниот пораз: Нашата шанса беше денес, утре ќе биде поинаков натпревар

По одигрувањето на претпоследниот натпревар во групата во Вараждин, македонската ракометна репрезентација нема шанси за полуфинале.

Трагичниот пораз од Чешка со 24-25 го коментираше селекторот Раул Гонзалез.

„Одигравме добар натпревар, но немавме среќа во последните 15 минути. Имавме шанса да играме за петто и шестот место, но сега тие шанси ни се минимални. Нашата шанса беше денес, утре ќе биде поинаков натпревар“, изјави Раул.

Коронавирус