петок, 30. септември 2022. Вести денес: 142
home Ракомет

Раул Гонзалес и ПСЖ ќе ја продолжат соработката

Раул Гонзалес и ПСЖ ќе ја продолжат соработката

Ракометниот тренер и некогашн тренер на РК Вардар и македонската репрезентација Раул Гонзалез ќе го продолжи договорот со францускиот ПСЖ. Според медиумите од оваа земја наскоро ќе биде официјализирано продолжувањето на соработката меѓу двете страни. нт.

Желбата за освојување Лигата на шампионите на момент ја натера управата на ПСЖ да размисли и за друга опција, каде се разгледувала опцијата да се достави понуда до јапонскиот селектор Дагур Сигурдсон.

Раул, кој ја донесе првата европска титула на РК.Вардар, се приклучи на ПСЖ во 2018 година.

Коронавирус