недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Ракомет

Ракометот ја губи битката со Ковид-19: Одложени осум од 12-те средби во ЛЕ

Ракометот ја губи битката со Ковид-19: Одложени осум од 12-те средби во ЛЕ

ЕХФ има огромни проблеми околу одржувањето на натпреварите од европските купови во ракомет, по се поголемиот број на заразени ракометари во екипите кои се дел од Лигата на Шампионите и од Лигата на Европа. Македонскиот првак Вардар веќе има две одложени средби во ЛШ, но многу полоша е ситуацијата во Лигата на Европа, каде не можат да се одиграат ниту половина од предвидените натпревари, пишува Екипа.мк

Целиот текст може да го прочитате на Екипа.мк

Коронавирус