понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Ракомет

Ракометарот на Вардар доби црвен картон по само 2 минути игра

Неколку часа пред почетокот на овој дуел, Марсениќ посака Македонија да стигне до медал на ова првенство.
Ракометарот на Вардар доби црвен картон по само 2 минути игра
during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Finals press conference Varazdin, Croatia, 02.04.2016, Mandatory Credit ©SEHA/Nebojša Tejić

Судиите беа немилосрдни кон играчот на Вардар, по прегледот на снимката веднаш го исклучија српскиот репрезентативец и му дадоа црвен картон.

Марсениќ долго ќе го памети вечерашниот дуел против селекцијата на Франција. Српскиот пивот и член на скопски Вардар, на теренот во загребската Арена остана неполни две минути.

Тоа го “заработи“ откако при една акција на „триколорите”, сосема беспотребно го удри Мае. По прегледувањето на снимката судиите на овој меч проценија дека тој негов потег заслужува директен црвен картон.

Неколку часа пред почетокот на овој дуел, Марсениќ посака Македонија да стигне до медал на ова првенство.

Коронавирус