недела, 31. мај 2020. Вести денес: 90
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Ракометарот Филип Кузмановски и официјално „рипна во тавче“- Пепи Манасков им пееше (ФОТО)

Ракометарот Филип Кузмановски и официјално „рипна во тавче“- Пепи Манасков им пееше (ФОТО)

Филип Кузмановски и официјално „рипна во тавче“. Откако пред да замине во Германија ја запроси својата девојка Моника, македонскиот репрезентативец и неговата поубава половина во Битола се потпишаа пред матичар.

На овој прекрасен момент беа присутни бројни познати ракометни имиња. Меѓу нив беше и Пепи Манасков, како и неговиот син и репрезентативец, Дејан. Легендарниот ракометар дури и запеа на веридбата на неговата внука Моника, пренесува Спортмедиа.

Кузмановски имаше поддршка од своите екс-соиграчи Горан Кузманоски, тука беше и Гоце Ојлески, како и Деки Манасков.

Коронавирус