понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 131
home Ракомет

Ракометарките продолжуваат со подготовки пред мечот со Романија

Ракометарките продолжуваат со подготовки пред мечот со Романија

Најдобрите македонски ракометарки се вратија од Букурешт и од денеска одново се на тренинг во салата Јане Сандански каде в среда ќе се одигра реванш мечот за пласман на СП со Романија.

Тоа ќе биде втор дуел од баражот за пласман на Светското првенство во Шпанија на крајот од годинава, со забелешка дека по саботниот пораз во Букурешт од 33-22 сега за нас мундијалот е доста далеку.

Мечот ќе се одигра в среда во Скопје со почеток 17 часот.

Коронавирус