четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 111
home Ракомет

Ракометарите на Франција и на Шпанија полуфиналисти на ОИ

Ракометарите на Франција и на Шпанија полуфиналисти на ОИ

Франција и Шпанија се пласираа помеѓу четирите најдобри репрезентации на ракометниот турнир на Игрите во Токио.

Рано утрово Шпанија ја победи Шведска со 34:33 во второто четвртфинале.

Претходно, Франција забележа убедлива победа над Бахреин со 42:28.

Другите две четвртфинални двојки се:

Данска – Норвешка (почеток 10 часот)

Германија – Египет (13:45 часот). (МИА)

Коронавирус