сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 8
home Ракомет

Ракометар од светска класа, но и одличен кошаркар: Погледнете како забива Дибиров (ВИДЕО)

Ракометар од светска класа, но и одличен кошаркар: Погледнете како забива Дибиров (ВИДЕО)

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров очигледно не е само крило од светска класа, туку и добар кошаркар.

Русинот ги демонстрираше своите способности и со баскетот, односо ја заби топката во обрачот како НБА-ѕвезда.

 

View this post on Instagram

 

🔜 @backstage_macedonia @jakovlevski_basketballtraining @ninnared

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31) on

Коронавирус