недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Ракомет

Ракометар од Металург има коронавирус, целиот тим оди во изолација

Ракометар од Металург има коронавирус, целиот тим оди во изолација

Во ракометниот клуб Металург се појави нов позитивен случај на коронавирус кај ракометар, па така целата екипа ќе мора да оди во изолација.

Ова решение доаѓа поради незаштитен контакт на ракометарот, кој покажувал симптоми, при заеднички оброци и тренинзи со останатите.

Поради позитивниот случај и изолацијата, натпреварот помеѓу Металург и Богданци, кој требаше да се одигра вечер е веќе одложен, а тимот ќе побара одложување и на дуелот против Висла во Лигата на Европа, кој е закажан за претстојниот викенд во Скопје. (МИА)

Коронавирус