сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 70
home Ракомет

Пуштени во продажба билетите за дуелот од ЛШ помеѓу Вардар и Мешков Брест

Пуштени во продажба билетите за дуелот од ЛШ помеѓу Вардар и Мешков Брест

Билетите за првиот овосезонски натпревар на Вардар 1961 на домашен терен во Лигата на шампиони против белорускиот првак Мешков Брест од денеска се пуштени во продажба.

Како што соопшти македонскиот првак, за натпреварот закажан за в среда со почеток во 20:45 часот во СЦ „Јане Сандански“ во продажба се пуштени 1.800 влезници по цена од 350, 400 и 450 денари.

За влез во салата неопходен ќе биде сертификат за примена најмалку една доза вакцина против коронавирус или потврда за прележан Ковид-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето.

– Лицата над 18-годишна возраст без соодветен сертификат/потврда нема да можат да влезат во салата дури и во случај да имаат купено билет, се наведува во клупското соопштение.

Локални избори 2021