сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Промена на саатница за мечот Мешков – Вардар

Промена на саатница за мечот Мешков – Вардар

Натпреварот од 9. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу Мешков брест и Вардар закажан за 23 ноември 2019 година ќе се игра во нов термин.

Наместо во 18 часот како што досега беше закажано, натпреварот ќе се игра во 17,30 часот (19,30 по локално време), соопштија „црвено-црните“.

Средбата со Мешков треба да се игра во Брест, Белорусија.

Парламентарни избори 2020