петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 171
Во живо

ВО ЖИВО: Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Демир Хисар

home Ракомет

Промашен пенал што не се заборава, но и гол што долго ќе се памети- Летачкиот Манасков (ВИДЕО)

Промашен пенал што не се заборава, но и гол што долго ќе се памети- Летачкиот Манасков (ВИДЕО)

Дејан Манасков е еден од трагичарите во македонскиот состав по промашениот пенал во последната секунда од мечот барем за избегнување на пораз од Чешка.

Манасков не го реализираше пеналот за бод, но ете за него ќе остане запишан прекрасниот гол на денот на Европското првенство во Хрватска.

„Летечкиот Манасков“ во 54. минута на извонреден начин прифати една „отпад топка“ реализирајќи за наше водство… Гол за паметење!

Локални избори 2021