среда, 8. јули 2020. Вести денес: 124
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Познато против кого ќе играме во недела!

Познато против кого ќе играме во недела!

По завршувањето на последниот меч од групата во кој Данска ја победи Шпанија со 25:22, познат е првиот противник на Македонија во главната фаза.

И покрај поразот, Шпанците го освоија првото место во групата Д, што значи дека во првиот меч од главната фаза Македонија ќе игра против селекцијата на Шпанија.

Натпревари на Македонија во главната групна фаза:

21 јануари – Македонија – Шпанија
23 јануари – Македонија – Чешка
24 јануари – Македонија – Данска

Македонија пренесува три бода во Вараждин, повеќе од сите останати пет селекции во таа група 2. Заслужни за тоа се Данците, кои вечерва ја победија Шпанија со 25-22 и, можеби ја згуснаа конкуренцијата за врвот на таа табела, но барем го исчистија патот пред нас.

Парламентарни избори 2020